Philips PVC035ICDM 35W CDM Electronic Ballast
SKU PVC035ICDM
Original price
Availability:
19 in stock, ready to be shipped
Estimated delivery time: Next working day
Specification
  • Rated Lamptype - CDM
  • Rated Ballast-Lamp Power - 35
  • Line Voltage - 220-240V
  • Line Frequency - 50/60 Hz
  • Automatic restart - Yes
  • Ignition switch-off time - 18min
  • Ignition Voltage - 4.0 (max) kV
  • Cable-Cap outputwires mutual - 150 pF