Knightsbridge ATCW30BK Atlas Pro 230V 3-Circuit Track Dimmable Spotlight in Matt Black - 26/28/30W and CCT Adjustable
SKU ATCW30BK
Original price
Estimated delivery time: Next working day
Description
  • 3 x Selectable power output (26W / 28W / 30W)
  • 3 x CCT (2700K, 4000K, 6000K)
  • Compatible with Knightsbridge K-LINE Track system
  • 350° rotation and 80° tilt
  • Dimmable*
  • Independent circuit selection switch
  • Die cast aluminium housing with powder coated finish
  • CRI 90
*Please check compatibility before installation
Specification
  • Diameter 80 mm
  • Length 160 mm